МАРС

ПЕРЕГЛЯНУТИ МАРС ОНЛАЙН ТУТ



ФОТОГАЛЕРЕЯ ТУТ


ПЛАНЕТА МАРС ОНЛАЙН


GOOGLE MARS


Марс — четверта планета від Сонця і сьома за величиною. Це єдина відома нам планета, повністю населена роботами.

Марс не місце для слабкодухих. Тут сухо, кам’янисто й люто холодно. Четверта планета від Сонця, Марс, є однією з двох найближчих планетарних сусідів Землі (іншою є Венера). Марс — одна з планет, яку найлегше помітити на нічному небі — він виглядає як яскраво-червона точка світла.

Незважаючи на те, що вони негостинні для людей, роботи-дослідники, як-от марсохід NASA Perseverance, служать дослідниками, щоб зрештою вивести людей на поверхню Червоної планети. Більше про Марс тут.


МАРС 3D ТУТ


Програма дослідження Марса


ОНЛАЙН ПОВЕРХНЯ МАРСУ


ІНТЕРАКТИВНА 3D МІСІЯ НА МАРС ТУТ




ОПИС МІСІЇ

Метою Програми дослідження Марса є дослідження Марса та забезпечення безперервного потоку наукової інформації та відкриттів через ретельно відібрану серію роботизованих орбітальних апаратів, посадкових апаратів і мобільних лабораторій, з’єднаних високошвидкісною мережею зв’язку Марс/Земля.

ПРОЕКТ Майбутнього плану програми дослідження Марса

Програма дослідження Марса NASA (MEP) шукає відгуків від наукової спільноти щодо свого проекту плану майбутнього програми. Член Європарламенту радий поділитися цим проектом бачення майбутнього програми під назвою «План сталого майбутнього для науки на Марсі». План спрямований на наступні 20 років і зосереджений на наукових темах, що реагують на інтереси громади. Проект плану пропонує нову стратегічну парадигму, спрямовану на: відправлення недорогих наукових місій високої вартості на Марс з більшою частотою; розробляти нові технології, що сприяють місії; і вирішити питання критичної інфраструктури на Марсі.

ОРГАНІЗАЦІЯ

У 1994 році NASA оголосило про початок програми дослідження Марса (MEP), яка спочатку називалася Mars Surveyor Program. NASA доручило провідну роль у впровадженні MEP Лабораторії реактивного руху (JPL). Депутат Європарламенту досліджує Марс від імені Управління наукових місій NASA (SMD). Наразі MEP керує марсоходами та орбітальними апаратами на Марсі та навколо нього, бере участь у марсіанських місіях, які проводять національні та міжнародні партнери, а також розробляє та розробляє майбутні місії марсоходів та орбітальних апаратів. Наукові дані та пов’язана з ними інформація для всіх місій MEP архівуються в Системі планетарних даних NASA. Організовані програмно, місії Європарламенту взаємно підтримують одна одну в трьох ключових аспектах:
Наукові відкриття однієї місії можуть сприяти формулюванню наукової спрямованості майбутніх місій. Отримані дані надають важливу інформацію для виконання майбутніх місій. Наприклад, орбітальні місії надають дані для характеристики та сертифікації місць посадки-кандидатів для майбутніх місій, тоді як приземлені засоби надають реальну інформацію та детальний контекст для результатів орбітального дистанційного зондування. Наукові спостереження з наземних засобів інтерпретуються та розміщуються в ширшому контексті з використанням результатів досліджень з інших регіонів планети, які допомагають зрозуміти наше розуміння Марса як системи.

Місії MEP розробляють і демонструють інженерні можливості як передовий зв’язок для забезпечення майбутніх місій (наприклад, можливості входу-спуску-посадки).
Орбітальні апарати MEP покращують наукову віддачу приземлених місій, служачи телекомунікаційними ретрансляторами для цих місій, що дозволяє значно збільшити віддачу даних.
Як програма, у якій місії програмно пов’язані, досягається синергія.
Наука дозволяє досліджувати; дослідження дає змогу науці.

ЧОМУ МАРС?

Існує кілька стратегічних, практичних і наукових причин для того, щоб люди досліджували Марс. Серед них ми знаємо, що Марс є найбільш доступним місцем у Сонячній системі. Крім того, дослідження Марса дає можливість відповісти на запитання про походження та еволюцію життя, і колись він може стати місцем для виживання людства.
У стратегічному сенсі дослідження Марса демонструє наше політичне та економічне лідерство як нації, покращує якість життя на Землі, допомагає нам дізнатися про нашу рідну планету та розширює лідерство США в мирному міжнародному дослідженні космосу.
З практичної точки зору ми знаємо, що Марс є унікальним у всій Сонячній системі тим, що це планета земної групи з атмосферою та кліматом, його геологія, як відомо, дуже різноманітна та складна (як Земля), і, здається, клімат Марс змінився протягом своєї історії (як Земля).
Загалом, досліджуючи Марс, можна ефективно вирішити багато ключових питань науки про сонячну систему. Ця спроба також надихає наступне покоління дослідників і значно розширює людські знання. Більше про дослідження Марсу тут.