Від освітлення нашого неба до збереження геологічного запису історії нашої Сонячної системи, найближчий небесний сусід Землі відіграє ключову роль у дослідженнях нашої планети та нашої Сонячної системи.
Місяць Землі - найяскравіший і найбільший об'єкт на нашому нічному небі. Місяць робить Землю більш придатною для життя планетою, зменшуючи коливання нашої рідної планети навколо своєї осі, що призводить до відносно стабільного клімату. Він також викликає припливи, створюючи ритм, який керував людьми протягом тисячоліть.
Імовірно, Місяць утворився після зіткнення тіла розміром з Марс із Землею кілька мільярдів років тому.
Єдиний природний супутник Землі називають просто «Місяць», тому що люди не знали про існування інших супутників, поки Галілео Галілей не відкрив чотири супутники, що обертаються навколо Юпітера в 1610 році. Латинською мовою Місяць називався Luna, що є основним прикметником для всього, що є Місяцем. споріднені: місячний. Більше про супутник Місяць тут.
З чого складається місяць?
Місяць - це диференційований світ. Це означає, що він складається з шарів різного складу. Найважчі матеріали занурилися в центр Місяця, а найлегші піднялися на поверхню. Дослідження місячної гравітації, обертання та землетрусів допомогли нам зрозуміти шари Місяця.
Місячне ядро
У центрі Місяця знаходиться щільне металеве ядро. Це ядро в основному складається із заліза та трохи нікелю. Ядро Місяця є відносно малим (близько 20% його діаметра) порівняно з іншими земними світами (наприклад, Землею), де діаметр ядер становить близько 50% від їхнього діаметра.
Мантія і кора Місяця
Над ядром знаходяться мантія і кора. Відмінності в складах між цими шарами розповідають історію про те, що Місяць у своїй дуже ранній історії в основному або навіть повністю складався з великого океану магми. Коли магматичний океан почав охолоджуватися, всередині магми утворилися кристали. Шматки більш щільних мантійних мінералів, таких як олівін і піроксен, опустилися на дно океану. Більш легкі мінерали кристалізувалися і спливали на поверхню, утворюючи місячну кору. Місячна мантія, товщиною приблизно 1350 км, набагато глибша за кору, середня товщина якої становить близько 50 км.
Місячна кора тонша на стороні Місяця, зверненій до Землі, і товщі на стороні, зверненій до Землі. Дослідники все ще працюють над визначенням причин цього.