Уран є сьомою планетою від Сонця, і це третя за розміром планета в нашій Сонячній системі – приблизно в чотири рази ширша за Землю. Діаметр на екваторі становить 31 763 милі (51 120 кілометрів).
Уран - дуже холодна і вітряна планета. Він оточений слабкими кільцями та більш ніж двома десятками маленьких супутників, оскільки він обертається під кутом майже 90 градусів від площини своєї орбіти. Цей унікальний нахил змушує Уран обертатися на боці.
Уран синьо-зеленого кольору через велику кількість метану, який поглинає червоне світло, але дозволяє синьому відбиватися назад у космос. Атмосфера в основному складається з водню та гелію, але також містить велику кількість води, аміаку та метану.
Астроном Вільям Гершель безуспішно намагався назвати своє відкриття Georgium Sidus (лат. зірка Георгія) на честь свого покровителя, короля Англії Георга III. Натомість планету з часом назвали на честь Урана, грецького бога неба, який також був батьком Кроноса (або Сатурна в римській міфології).
Лише один космічний апарат досліджував крижаний гігант зблизька, «Вояджер-2» НАСА. У січні 1986 року «Вояджер-2» наблизився до Урана, зробивши зображення планети та деяких її супутників. Нова місія на Уран була однією з найпріоритетніших цілей, викладених у десятирічному огляді планетарної науки та астробіології на 2023-2032 роки. Можливість флагманської місії на Уран буде в центрі уваги планетології в NASA в найближчі роки. Більше про Уран тут.